FORGOT YOUR DETAILS?

Poleski Szlak Konny

Trasa Poleskiego Szlaku Konnego została opracowana przez Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin.

Renata Grabowska

Wola Wereszczyńska 21,
22-234 Urszulin
tel. (082) 571-21-85
www.renatagrabowska.ovh.org

Dla wszystkich chętnych organizuję:

  • oprowadzanie na koniu,
  • naukę jazdy konnej dla początkujących,
  • doskonalenie umiejętności jeździeckich,
  • przejażdżki konne szlakami Poleskiego Parku Narodowego,
  • rajdy 3-dniowe po Polesiu.

Zapewniam kameralną atmosferę, towarzystwo przyjacielskich koni oraz pełnię wrażeń z obcowania z przyrodą Poleskiego Parku Narodowego.

Proponuję Państwu ciekawą usługę jaką jest malowanie obrazu na bazie przysłanego do mnie zdjęcia.
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZYJAZDU Z WŁASNYM KONIEM. OFERUJĘ BOKS I WYŻYWIENIE DLA KONIA PODCZAS POBYT

Ośrodek Jeździecko-Hodowlany "ŻURAWIEJKA"

Katarzyna i Zbigniew ŻURAWICZ
Bukowa Mała 45, 22-107 Sawin
tel. 0889-609-260, 0889-898-848
www.huculs.eu
e-mail: ZIBI63@interia.pl
zurawiejka@interia.pl

Ośrodek Jeździecko - Hodowlany "Żurawiejka" znajduje się w miejscowości Bukowa, 15 km od Chełma, w województwie lubelskim. Bukowa leży na terenie Chełmskiego Parku Krajobrazowego na styku z Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym oraz Poleskim Parkiem Narodowym; kraina geograficzna nosi nazwę Polesia Wołyńskiego. Nasza okolica to fragment współczesnych "Kresów Rzeczypospolitej". Od granicy gminy przecież tylko kilka kilometrów nad Bug.

Ośrodek Jeździecki "Jagodne"

Jacek Tokarski
Jagodne 27, 22-106 Czułczyce
tel. 0504-271-509

Ośrodek Jeździecki "Bachus"

Jan Aranowski
Bachus, 22-107 Sawin
tel. 505-116-376

Trasa Poleskiego Szlaku Konnego została opracowana przez Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin przy współpracy z Ośrodkiem Jeździecko-Hodowlanym "Żurawiejka" z Bukowy Małej. Cały szlak ma 280 km. Jest to pierwszy szlak konny na Lubelszczyźnie i jeden z najdłuższych w kraju. Jedna z odnóg szlaku przebiega przez Nowiny i lasy Poleskiego Parku Narodowego prowadząc do wieży widokowej na skraju Durnego Bagna. Dalej szlak biegnie drogą publiczną do Łowiszowa, gdzie przy pomniku żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza skręca w kierunku zachodnim i szosą biegnie do miejscowości Wólka Wytycka. Tam skręca na południe i wchodzi na wały otaczające jezioro Wytyckie. Po wałach zbiornika retencyjnego trasa szlaku biegnie do zadaszenia na terenie Poleskiego Parku Narodowego przy doprowadzalniku do J. Wytyckiego.
Stąd szlak wraca do wsi Kol. Kochanowskie. Dalej biegnie przez obszar Krowiego Bagna w kierunku południowym do miejscowości Andrzejów w pobliżu grodziska. Z Andrzejowa prowadzi do Zastawia i Kol. Wereszczyn, a następnie przez wieś Sęków i Bagno Bubnów do wsi Kulczyn-Pikulawka. Tutaj szlak ulega rozwidleniu.

Jedna z odnóg biegnie na północ i opuszcza rejon Parku by przez Krowie Bagno dojść do miejscowości Hańsk.
Druga odnoga skręca w kierunku południowym i skrajem Bagna Bubnów przez małą wieś Tynepole dochodzi do wsi Wojciechów. Tutaj szlak konny odchodzi od szlaku czerwonego i przebiega przez teren Parku.
Dalej szlak konny pokrywa się ze szlakiem rowerowym Lublin - Wola Uhruska. Na tym odcinku przebiega obok wieży widokowej przy Bagnie Staw. Z wieży można podziwiać rozległą panoramę torfowiska węglanowego Bagno Staw.

TOP