FORGOT YOUR DETAILS?

Zabytki Urszulin

Poleski Park Narodowy

W odległości 60 km od stolicy województwa i największego miasta po prawej stronie Wisły - Lublina, 50 km od Chełma oraz 30 km od granicy z Ukrainą i przylegającego do niej Szackiego Parku Narodowego leży - GMINA URSZULIN - Perła Polesia i Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego.

Istniejący od 1990 roku Poleski Park Narodowy, w którego bezpośrednim sąsiedztwie leży Urszulin, daje możliwość odpoczynku wśród malowniczego krajobrazu oraz piękna nieskażonej i dziewiczej przyrody.
Na turystów czeka tu rozbudowana baza noclegowa, gospodarstwa agroturystyczne, wytyczone szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne, parkingi, zadaszenia i miejsca na ognisko. Urszulin to centrum usługowo-handlowe i kulturalne gminy. W okresie letnim odbywają sie ttu coroczne imprezy okolicznościowe i sportowe, takie jak: "biegi ekologiczne" z udziałem licznych gości z kraju i zagranicy w czerwcu oraz "Dni Urszulina" - impreza o zasigu regionalnym organizowana w lipcu.

Piękno krajobrazu zachęca do wypoczynku i przyciąga na nasze tereny coraz większe rzesze miłośników tej formy spędzania wolnego czasu, otwierając tym samym możliwości inwestowania w te tereny.

TOP